Keresés
A Zöld'N'Ax Easy a vadonatúj zöldtrágya keverékünk
A keverék összetevői: 70% Alexandriai here és 30% Meliorációs retek.
Az Alexandriai here megköti a nitrogént a levegőből és biztosítja a következő növény számára, míg a talajművelő retek feltöri a tömörödött talajt és javítja a talaj szerkezetét. Az ebből a keverékből származó maradványok alacsony C:N aránnyal rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy a maradványok az alacsony lignintartalom miatt nagyon gyorsan lebomlanak.
Vetési tanácsok: közvetlenül az őszi gabonafélék betakarítása után, augusztus végéig.
Vetési arány: 5 kg/ha optimális körülmények között és 10 kg/ha kedvezőtlenebb körülmények között.
A zöld műtrágya vetési tanácsai
A zöld műtrágya optimális vetési ideje széles "nyitott ablakkal" rendelkezik, júniustól augusztus végéig tarthat. Ha figyelembe vesszük, hogy az elővetemény őszi gabona volt, a vetés közvetlenül a gabona betakarítása után történhet. A sikeres vetés kulcsa az, amikor a talajban optimális mennyiségű nedvesség van a jó csírázáshoz. A korai, júniusi vetés nagyon jó biomassza fejlődést eredményezhet, de lehetővé teszi az őszi kultúrák vetését is ugyanabban az évben.
A vetés időpontját feltétlenül a vetésforgónak megfelelően kell meghatározni.
A zöldtrágya vetésének időpontját kétféle módon lehet meghatározni:
Hosszú tenyész idejű keverék: 6-8 hónapig szükséges a zöldtrágya növekedéséhez és fejlődéséhez. Ezek a keverékek télen áttelelnek, és az őszi és tavaszi vetés között hasznosulnak. Az átteleléssel a talajunkat a tél folyamán beborítják és védik.
Rövid tenyész idejű keverékek: 2-4 hónap szükséges a biomassza fejlődéséhez, és többnyire két őszi kultúrák között használják. Számos előnye van:
Csökkenti a talajban akórokozók felhamozódását a talajban
2-6%-os termésnövekedés a tápanyagmegkötésnek köszönhetően.
javítja a talaj humusztartalmát.
* A vetés időpontjától és a retek fejlettségétől függ (a korai vetés mindkét komponens túlságosan fejlett biomasszához vezethet, és mindkettő érzékeny az alacsony hőmérsékletre, így könnyen megfagyhat).
Vetési módszerek
Direktvetés - talajművelés nélkül (No-till)
Közvetlenül az őszi gabonafélék betakarítása után a talajban még van némi nedvesség. Ez a megfelelő idő a zöldtrágyák direktvetésre. Ajánlott a 12,5 cm-es sortávolság. Néha előfordulhat, hogy a hátsó zárósor nem működik megfelelően, és a vetősorok nyitva maradhatnak. Ebben az esetben ki kell cserélni a hátsó elemeket, hogy a sorok biztosan megfelelően záródjanak. A túlságosan tömör talajba történő közvetlen vetés alacsonyabb csírázóképességet és kevésbé jó növénysűrűséget okozhat.
Vetés sekély talajelőkészítés után (vetőgéppel, de műtrágyaszóróval is)
A sekély tárcsás tarlóhántás közvetlenül a betakarítás után végezhető. Vagy megvárhatja, amíg a fenyércirok megjelenik, és akkor végezhet talajelőkészítést a fenyércirok elpusztítása érdekében. A sekélyen előkészített talajba történő vetés biztosítja a legjobb kapcsolatot a talaj és a magvak között, jó csírázás és a zöldtrágya termés homogenitását. Száraz körülmények között történő vetés esetén a csírázás az első esőig elhúzódhat. Ezt a módszert ajánljuk, de a további műveleti költségek miatt magasabbak a direktvetéshez képest.
A műtrágyaszóróval történő vetés gazdaságos és gyors megoldás, de nem olyan pontos, mint az előző módszer. Először is, sekély talajművelésre van szükség ahhoz, hogy a magok bejussanak a talajba. A keverékekben lévő magvak gyakran különböző méretűek, ezért javasoljuk, hogy számítsuk ki a szórás távolságát. Ennek a módszernek az a kockázata, hogy a magok a talaj tetején maradhatnak, ami alacsony gyökérfejlődést és nem túl jó növénysűrűséget eredményezhet. Tanácsos a vetés után hengerelést végezni, hogy a magok és a talaj között jó minőségű kapcsolat jöjjön létre.
Vetési mélység
A vetési mélység a keverékben lévő magok méretétől függ. Ha a keverék különböző méretű magokat tartalmaz, a vetésmélységet a keverékben lévő szemek átlagos méretéhez kell igazítani.
Szem méret | Vetési mélység |
Kicsi szemek | 1-2 cm |
Nagy szemek | 2-3 cm |
Kicsi és nagy szemek keveréke | A keverék átlagos mérete szerint |
Mi keverékünk | Vetési mélység |
ZÖLD’N’AX Easy | 1,5 cm |
Zöldtrágya biomassza megsemmisítés
A zöldtrágya célja a jó biomassza és gyökerek fejlesztése, amelyek javíthatják a talaj szerkezetét. A biomassza megsemmisítése lehet természetes, mechanikus vagy kémiai. A megsemmisítést virágzás előtt kell elvégezni annak érdekében, hogy a magok ne fejlődjenek ki a földeken, és ne folytassák a szaporodást a földeken.
Természetes megsemmisítés: Fagy - egyes fajok már az első 0 °C alatti fagyban megfagyhatnak, de egyes fajok jobban tűrik az alacsony hőmérsékletet, és képesek áttelelni. Válassza ki a megfelelő keveréket a vetésforgónak megfelelően.
Mechanikus megsemmisítés:
-Hengerelés-fagy idején - a fagyasztásra szánt keverékben egyes fajok -10°C-nál magasabb hőmérsékletet igényelnek, és alacsony fagy esetén, amely nem elégséges ahhoz, hogy minden fajt elpusztítson, ajánlott áthengerelni. Ez a módszer segít elpusztítani az összes fajt a keverékből, és gazdaságilag is indokolt.
-A friss biomasszán történő hengerelés nagyon jó hatást érhet el az cambridge hengerrel. A hengerlés után néhány sekély talaj-előkészítés nagyon jó eredményt hozhat.
-A friss biomassza aprítása - jó megoldás a nagy biomassza megsemmisítésére, de nagyobb energiafelhasználással jár.
-Szántás - jó megoldás a biomassza megsemmisítésére, de ellentmond a biomassza céljának. A biomassza azért van, hogy a talajtömörödést megtörje, ha mélyebb talajrétegekbe forgatjuk, akkor a zöldtrágya teljes potenciálját kihagyjuk.
Kémiai megsemmisítés:
-Vegyi anyag- hatékony, de utolsó lehetőség
A biomassza elpusztítása után a talaj előkészítésével folytathatja a következő termés előkészítését:
Ha a következő kultúra őszi kultúra - a talaj előkészítése a következő kultúrához azonnal megtörténhet, nem kell megvárni a mineralizációt.
ha a következő kultúra tavaszi kultúra - a következő kultúra talaj-előkészítését legalább egy hónappal a tavaszi kultúra vetése előtt kell elvégezni.